This Page Published
Club Logo.
Rocky Mountain
Orienteering Club

· Homepage
· Meet Schedule
· Meet Results
· Maps/Directions
· Newsletters
· Links & Resources
· Membership
· Contacts
· Photo Gallery

Frisco Peninsula
June 27th, 2004


Thanks to the volunteers who made this meet happen:

  • Jim and Mil Plant - Meet Directors
  • Brendan White - Course Setter
  • Brian Moore - Map/Course Printer, Results Compiler

    New! Read the RMOC feature in the Summit Daily News.


    Red Course
    7.2km, 250m, 13 controls

    Name
       Class   Time
    Brian Moore M 00:55:31
    Jason Poole M 01:01:25
    Mark Gibbard M 01:08:45
    Mike Kloser M 01:10:55
    George Scott M 01:18:47
    Gordon McCurry M 01:24:45
    JP Ingebrigtsen M 01:25:15
    Doug Berling M 01:25:40
    Danelle Ballengee F 01:27:45
    Stan Wagon M 01:30:00
    Simon Maybury M 01:30:05
    Orlyn Skrien M 01:32:32
    Sara Delano F 01:43:25
    Lisa Jhung F 01:47:15
    David Goustein M 01:49:30
    Philippe Haussy M 01:52:44
    Pete & Monique Sweason T 01:55:35
    Valentin Chapa M 01:58:10
    Melissa Thomas & David Moon T 02:04:30
    Bob Wolf M 02:06:00
    Stephen Price M 02:17:00
    Gary Smith M 02:19:10
    Chapman M DNF
     
    Green Course
    4.9km, 140m, 11 controls

    Name
       Class   Time
    Gordon McCurry M 00:57:25
    Monique Merril F 01:05:00
    Andy Nauman & Shawna Henderson T 01:07:30
    Anita Brattland F 01:13:50
    Linda Moore F 01:14:15
    Carl Moore M 01:18:20
    Dimitriy Zamoshchin & Sharon Crawford T 01:24:55
    Bob Wolf M 01:27:46
    Nick Patzer M 01:48:02
     
    Orange Course
    4.3km, 100m, 13 controls

    Name
       Class   Time
    Dimitry Zamoshchin M 00:47:57
    Bruce & Mary Lou Taylor T 01:16:00
    Emily Kloser F 01:23:40
    Lea Taylor & Elliot Hedman T 01:47:05
    Stephanie Church, Jennifer Barron, Lance Smeltekop T 02:13:05
    Sarah McGregor & Pete Wasith T 03:04:46
    Nancy Hobbs F DNF
     
    Yellow Course
    3.6km, 40m, 13 controls

    Name
       Class   Time
    Derek Vanboeschoten M 00:28:00
    Rick Chittick M 00:38:28
    Alex Zamoshchin M 00:47:25
    Tom Poole M 01:08:15
    Rocky Draughon M 01:21:05
    Richard Naumman M 01:39:40
    Heidi & Christian Kloser T 01:54:50
    Sheryl Sadler & Pat Cullinane T 01:41:05
     
    White Course
    2.1 km, 20m, 10 controls

    Name
       Class   Time
    Linda Lee F 00:53:30
    Philippe & Laurie Brummel T 01:06:00
    Lars & Evan Gibbard T DNF
     
    Bike Course - Long
    6.7km, 170m, 13 controls

    Name
       Class   Time
    Mike Kloser M 00:35:40
    Jason Poole M 00:38:55
    Danelle Ballengee F 00:39:30
    Kate Chapman F 01:00:10
    Anne Chapman F 01:00:50
    Shawna Henderson & Andy Nauman T 01:01:47
    Daniel & Ian Chapman T 01:06:00
    Derek Vanboeschoten M 01:13:15
     
    Bike Course - Short
    4.2km, 80m, 9 controls

    Name
       Class   Time
    Emily Kloser F 00:46:45


  • Homepage | Meet Schedule | Meet Results | Maps/Directions | Newsletters | Links & Resources | Membership | Contacts | Photo Gallery | Webmaster

    Fortnet logo. Thanks to FortNet for hosting our site.