Orienteering Meet at Chatfield State Park South
Sunday, October 19th, 2008 -- Littleton

 
· Course Setter: Plamen Djambazov
· Course Vetter: N / A
· Meet Director: Sherry Litasi
· Registration: B. Brooke Mann, Doug Berling, Sherry Litasi
· Beginner Instruction: Sherry Litasi
· Starts and Finish Timing: Plamen Djambazov
· Control Retrieval: Doug Berling, Lusae Fenciková, Plamen Djambazov, Sharon Crawford, Vessie Djambazova
· Results: B. Brooke Mann, Mike Dieck, Troy Bozarth

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Sprint #1
# Name Class Time Comments
1 Travis Macy M 00:19:52  
2 Neal Barlow M 00:23:33  
3 Troy Bozarth M 00:24:10  
4 Rich Kelly M 00:24:27  
5 Douglas Berling M 00:25:08  
6 Sverre Froyen M 00:27:51  
7 Jason Poole M 00:29:02  
8 Jim Hodge M 00:29:15  
9 John Crowther M 00:29:50  
10 Ken Lotze M 00:32:20  
11 Derek Eidt, Brian Seppala & Tyler Brost T 00:33:53  
12 Sharon Crawford F 00:35:26  
13 Moreau Family T 00:37:20  
14 Dmitriy Zamoshchin M 00:37:32  
15 Shane Sigle M 00:37:52  
16 B. Brooke Mann F 00:38:24  
17 Bob Ellis M 00:39:20  
18 Carol Johnson F 00:39:25  
19 Mike Dieck & David Stanley T 00:47:05  
20 Josh Ikemire M 00:52:07  
21 James Lee & Alisha Goldstein T 00:59:40  
22 Jason Kuiper & Laura Prevost T 01:00:30  
23 Tom Waymire M 01:00:34  
24 Deborah Doyle F 01:01:34  
25 Mark Brown M 01:03:49  
26 Team Monique T 01:10:34  
27 John Palaka M 01:16:50  
28 Josh Bosler M 01:19:20  
29 Cary Crawford & Skye Milliken T 01:22:30  
30 Mike Overmyer & Forrest T 01:53:00  

Sprint #2
# Name Class Time Comments
1 Rich Kelly M 00:22:53  
2 Shane Sigle M 00:23:20  
3 Neal Barlow M 00:24:10  
4 Maiya Anderson F 00:24:27  
5 Sverre Froyen M 00:26:26  
6 Travis Macy M 00:27:07  
7 Troy Bozarth M 00:27:35  
8 Jason Poole M 00:29:27  
9 Douglas Berling M 00:30:40  
10 John Crowther M 00:31:04  
11 Dmitriy Zamoshchin M 00:32:50  
12 Simon Maybury M 00:34:36  
13 Ken Lotze M 00:35:28  
14 Sharon Crawford F 00:36:11  
15 Gøril S. Jones F 00:40:40  
16 Bob Ellis M 00:42:42  
17 B. Brooke Mann F 00:46:35  
18 Vessie Djambazova F 00:55:26  
19 Deborah Doyle F 00:58:05  
20 Carol Johnson F 01:15:32  

Sprint #3
# Name Class Time Comments
1 Rich Kelly M 00:27:08  
2 Travis Macy M 00:28:45  
3 Neal Barlow M 00:29:40  
4 Jason Poole M 00:29:56  
5 Troy Bozarth M 00:30:25  
6 Shane Sigle M 00:30:37  
7 Sverre Froyen M 00:32:15  
8 Douglas Berling M 00:35:48  
9 John Crowther M 00:37:15  
10 Maiya Anderson F 00:37:32  
11 Lusae Fenciková F 00:40:07  
12 Ken Lotze M 00:40:10  
13 Dmitriy Zamoshchin M 00:41:07  
14 Bob Ellis M 00:43:50  
15 Sharon Crawford F 00:45:17  
16 Carol Johnson F 00:46:00  
17 John Spencer M 00:47:22  
18 Mike Dieck & David Stanley T 00:48:04  
19 B. Brooke Mann F 00:58:45  
20 Gøril S. Jones F 01:01:42  
21 Thomas Mulcahy M 01:32:46  
22 Sam Turner M 01:33:20  

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Jim Hodge M 00:22:53  
2 Moreau Family T 00:33:11  
3 Jason Kuiper & Laura Prevost T 00:34:03  
4 Brandon Davis M 00:42:17  
5 Peters Team T 00:43:25  
6 Karen, Jim, Kyle & Robin T 00:54:53  
7 Auiraz Team T 01:02:40  
8 Jason, Alyssa & Larry T 01:03:55  
9 Tom Waymire M 01:04:50  
10 Anton Yakub Family T 01:13:45  
11 Katelyn Wojan & Melanie Bergen T 01:16:20  
12 Sieana Tracy & Isabella Peters T 01:17:52  
13 Wade, Brad & Nathan T 01:22:32  
14 Tracy Morrell F 01:26:25  
15 Beth Dalton & Family T 01:29:49  
16 Adam Tisch & Jeremy Clayton T 01:41:14  
17 Greg Clough & Jason Edeen T 01:45:14  
- Karamaroudis Team T --:--:-- MSP #1. (1:01:05)
- Arnie Krayenhagen & Benette Hartford T --:--:-- MSP #1 & #7. (1:44:05)
- Bryce Kelly & Dave Siegrist T --:--:-- DNF

White
# Name Class Time Comments
1 Derek Eidt, Brian Seppala & Tyler Brost T 00:19:22  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com