Orienteering Meet at Cherry Creek State Park
Sunday, April 26th, 2009 -- Aurora

Full meet report pending.


  • To review e-punch splits for all courses, click the Detailed Results link below.

  • Graphical splits analysis is available at the AttackPoint web site.


· Course Setter: Sherry Litasi
· Course Vetter: Mark Hendrickson
· Meet Director: Sherry Litasi
· E-Punch Crew: Bob Ellis, Doug Berling, John Crowther
· Registration: Sherry Litasi, Yelena Zamoshchina
· Beginner Instruction: Bob Ellis, Bryan Caylor
· Starts: Mark Hendrickson
· Control Retrieval: Bryan Caylor, Doug Berling, Mark Hendrickson, Shawn Grenier
· Meet Equipment: Jody Handerson, Sherry Litasi

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Troy Bozarth M 00:43:01  
2 Sverre Froyen M 00:45:35  
3 Juri Peepre M 00:46:59  
4 Bryan Caylor M 00:51:35  
5 Ken Lotze M 00:53:47  
6 James Kovacs M 00:53:53  
7 Simon Maybury M 00:56:00  
8 Gøril S. Jones F 00:56:57  
9 Lee Mebel M 00:58:16  
10 Carol Johnson F 01:01:21  
11 John Crowther M 01:02:36  
12 B. Brooke Mann F 01:03:13  
13 Sharon Crawford F 01:09:27  
14 John Spencer M 01:10:08  
15 Kevin Maguire M 01:21:16  
16 2 Stupid to Quit T 01:25:59  
17 Brooks & Tiffanie Beal T 01:27:24  
18 Daniel Medved & Nick Dean T 01:59:10  

Green
# Name Class Time Comments
1 Travis Macy M 00:23:48  
2 Troy Bozarth M 00:31:33  
3 Tobias Karlsson M 00:35:40  
4 Ryan Ognibene M 00:41:44  
5 Dmitriy Zamoshchin M 00:43:54  
6 Violeta Djambazova F 00:46:16  
7 Bob Ellis M 00:51:52  
8 Tom Turley M 00:56:59  
9 Tom Sprott M 00:57:54  
10 Vessie Djambazova F 00:58:30  
11 E=MC2 (Marc, Carol & Claire) T 01:04:14  
12 David Roberts (NWO) M 01:04:56  
13 Robert Teissler M 01:14:45  
14 Dave Taylor M 01:16:45  
15 Denise Knutsen F 01:22:35  
- Troop 414 T --:--:-- MSP

Orange
# Name Class Time Comments
1 James Kovacs M 00:33:21  
2 Daniel Ling M 00:37:03  
2 Vessie Djambazova F 00:37:03  
4 Colin Rydell & Adam Buehler T 00:42:28  
5 Valentina Scherbinina F 00:51:19  
6 Stephen Pollack & Rinske Gemen T 00:56:24  
7 Caroline Kulesza F 00:58:29  
8 E=MC2 (Marc, Carol & Claire) T 01:07:26  
9 Matt & Sarah Hayman T 01:12:36  
10 Paula Langer F 01:20:41  
11 Rhiannon Fadeyibi F 01:34:14  
12 Team Dejej T 02:02:34  
13 Jody Handerson F 02:11:59  
- Gypsy Chxx (Tonya & Susan) T --:--:-- MSP
- Tomas Lopez M --:--:-- MSP
- Rosie Schler & Lynn Amundsen T --:--:-- MSP
- Allen & Cameron T --:--:-- DNF
- Andrea Soden F --:--:-- MSP

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Adam Buehler & Colin Rydel T 00:26:18  
2 Mike Satyshur M 00:27:26  
3 David Rothberg M 00:39:43  
4 Rosie Schler & Lynn Amundsen T 00:58:04  
5 Troop 414 T 01:12:12  
6 Kegan & Christine Baird T 01:14:39  
7 Bart & Norah Lund T 01:18:05  
8 John Devlin M 01:34:43  
9 Andrew, Cody, Cory, Nick & Larry T 01:49:25  
10 Paul Brannigan & Alex T 01:52:12  
- Ely Team T --:--:-- MSP
- Harrelson, Lael & McWinn T --:--:-- MSP

White
# Name Class Time Comments
1 Daniel & Dimitriy Zamoshchin T 00:26:41  
2 Bart Lund & Zac Champion T 00:32:01  
3 John, Allen, Michael & Cameron T 00:59:56  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com