Training Day, Campfire Potluck & Orienteering Meet at Peaceful Valley Scout Ranch
Saturday, May 29th, 2010 -- Elbert

 


· Course Setter: John Crowther (Sunday), Sherry Litasi (Saturday)
· Course Vetter: Neal Barlow (Sunday)
· Meet Director: Brian Coleman (Sunday), Sherry Litasi (Saturday)
· Control Setting: Neal Barlow, Sherry Litasi
· E-Punch Coordinator: Doug Berling, Jody Handerson
· Registration: Angel Pavlovic, Brian Coleman, Sherry Litasi
· Beginner Instruction: Bob Ellis, Bob Ellis, Doug Berling, Neal Barlow, Neal Barlow, Sherry Litasi, Sherry Litasi, Simon Maybury
· Starts and Finish Timing: Bradley Rounds, Maya Rounds, Michael Rounds
· Starts: Doug Berling, Jody Handerson, Neal Barlow, Troy Bozarth
· Snacks: Jody Handerson
· Control Retrieval: Angel Pavlovic, Anne Solgaard, Benjamin Bartle, Benjamin Bartle, Claudia Strijek, Daniel Krohn, Daniel Krohn, Eric Krohn, Kasper Joergensen, Leif Anderson, Mia MacMurdie, Norm Libby, Senia Bozova, Sherry Litasi, Simon Maybury

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Blue
# Name Class Time Comments
1 Leif Anderson M 01:27:57  
2 Kasper Joergensen M 01:48:46  
3 Troy Bozarth M 01:51:25  
4 Sverre Froyen M 02:00:11  
5 Dennis Carney M 02:08:38  
6 Andy Nauman M 02:20:11  
7 Simon Maybury M 02:45:11  
- B. Brooke Mann F --:--:-- DNF

Red
# Name Class Time Comments
1 Benjamin Bartle M 01:22:57  
2 Michael Rounds M 01:31:56  
3 Gøril S. Jones F 01:34:17  
4 Aaron Bandell M 01:40:36  
5 Daniel Krohn M 01:50:58  
- Eric Krohn M --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Doug Berling M 00:53:54  
2 Dmitriy Zamoshchin M 01:17:52  
3 Rosie Schler & John Heleniak T 02:39:18  
4 Senia Bozova F 03:02:51  

Brown
# Name Class Time Comments
1 Wes & Laura Johnson T 01:12:31  
2 Eric Krohn M 01:27:12  
3 Carolyn Atwood F 01:29:52  
4 Kathleen Brennan F 01:45:56  
5 Sharon Krohn F 02:02:25  

Orange
# Name Class Time Comments
1 Tom Bagby M 00:47:54  
2 Anne Solgaard F 01:03:33  
3 Randy & Janie Peel T 01:04:15  
4 Sharon & Daniel Krohn T 01:20:10  
5 Tim Merkel T 01:23:52  
6 Matt Rettmer & Heidi Simon T 01:26:43  
7 John Palaka M 01:30:33  
8 Scott Layman & Jayme Tidwell T 01:41:23  
9 Charlotte Maybury F 01:43:13  
10 Team C2 (Claire Kalman & Carol Nugent) T 01:43:46  
11 Claudia Strijek F 01:59:01  
12 Royal Rangers (C & J) T 02:10:00  
13 Rachel Krohn F 02:30:44  
14 Norm Libby & Angel Pavlovik T 02:35:25  
15 Royal Rangers (JR & A) T 02:51:21  
16 Team Morales T 03:57:21  

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Mia MacMurdie F 00:46:04  
2 Wes, Laura & Amy T 01:01:16  
3 Patrica McNeelege F 01:03:09  
4 Bradley & Maya Rounds M 01:07:23  
5 Kalthoff Family T 01:53:14  
6 Joshua K. & Chris G. T 02:53:58  

White
# Name Class Time Comments
1 Carrie & Max Bandell T 00:59:28  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com