National Orienteering Day #1 at Fox Run Regional Park
Sunday, September 18th, 2011 -- Colorado Springs


· Course Setter: Dennis Carney
· Course Vetter: Neal Barlow
· Meet Director: Bob Ellis
· E-Punch Coordinator: Doug Berling
· E-Punch Crew: Dennis Carney
· Registration: B. Brooke Mann, Bob Ellis, Carol Nugent, Claire Kalman
· Beginner Instruction: Troy Bozarth
· Starts: Neal Barlow, Sverre Froyen
· Control Retrieval: Dennis Carney, Dmitriy Zamoshchin, Doug Berling
· Meet Equipment: Doug Berling

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Michael Finkenstädt M 00:40:26 OLV Uslar Germany
2 Troy Bozarth M 00:51:45  
3 Doug Berling M 00:58:37  
4 Sverre Froyen M 01:03:11  
5 Bryan Caylor M 01:07:55  
6 B. Brooke Mann F 01:16:36  
7 Frank Green M 01:17:44  
8 Ken Lotze M 01:20:09  
9 Carol Johnson F 01:25:46  
10 Dan Byars M 01:37:33  
11 Nate Wetlesen M 01:43:21  
12 Sumner M 01:49:23  
13 Team C2 (Carol & Claire) T 02:21:27  
- Graham Baird M --:--:-- MSP

Green
# Name Class Time Comments
1 Michael Rounds M 00:48:59  
2 Mark Hendrickson M 01:04:53  
3 Dmitriy Zamoshchin M 01:21:20  
4 Joseph Zaremba M 01:22:49  
- Geoff Murphy M --:--:-- MSP
- Valentina Shcherbinina F --:--:-- MSP

Orange
# Name Class Time Comments
1 Rathana Preap M 00:57:02  
2 Carl Hurtado & Jake Moot T 00:57:09  
3 Sharon Butts F 01:03:37  
4 Dan McGregor M 01:05:19  
5 Roxanne Royce & Bart Kastermans T 01:10:46  
6 Rhiannon Fadeyibi F 01:10:49  
7 Neal Armstrong M 01:12:50  
8 Cindy Shellito F 01:20:18  
9 Joel Wetlesen M 01:21:55  
10 Aaron Straight & Dylan Pugsley T 01:22:50  
11 Eric & Logan Conrad T 01:24:03  
12 Wolf & Cade T 01:24:19  
13 Matthew Brewer M 01:24:31  
14 Tiffany Brissett & Chris Edmundson T 01:30:21  
15 Joanna Zaremba F 01:31:05  
16 John Palaka M 01:33:08  
17 Miguel Quesada-Muñoz M 01:35:33  
18 Callum & David Wilhide T 01:37:17  
19 Angel Buenrrostro M 01:37:44  
20 Geo Torres M 01:41:41  
21 Michael Kienbusc & Max Shaffer T 01:51:24  
22 Wayne Meeusen M 01:55:15  
23 Carol Bird F 01:58:18  
24 Hannah Bryne F 02:35:47  
- Watters, Reed & Tomason T --:--:-- MSP
- Lori Bird F --:--:-- MSP
- Are We There Yet? (Chawla) T --:--:-- DNF
- Bradley Rounds M --:--:-- DNF

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Wolf & Cade T 00:32:57  
2 Richard Woodhaven M 00:43:45  
3 Logan Gappa & Jonathan Kummer T 00:44:23  
4 Warrior Team 4 (Juarez & Hernandez) T 00:49:54  
5 Zamoshchin Family T 00:52:26  
6 Zarate & Pickering T 00:55:03  
7 Warrior Team 1 (Bonilla & Caldera) T 00:55:28  
8 Anthony-Michael T 00:58:16  
9 Team KCK T 01:02:57  
10 Team Chen T 01:07:03  
11 Erica Wade & Haley Powell T 01:12:13  
12 Warrior Team 3 (Gonzalez & Mendez) T 01:19:07  
13 Girl Scout Troop 3581 T 01:35:54  
14 Team Baker T 01:41:25  
15 Team Darling T 01:48:36  
16 Team Awesome (Chawla) T 02:06:52  
- Warrior Team 2 (Bonilla & Vega) T --:--:-- MSP
- Brian Olson M --:--:-- MSP

White
# Name Class Time Comments
1 Carl Hurtado & Jake Moot T 00:28:39  
2 Logan Gappa & Jonathan Kummer T 00:29:53  
3 Pack 67 Team 1 T 01:05:50  
4 Sarah Miller F 01:57:11  
- Pack 67 Team 2 T --:--:-- MSP

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com