Orienteering Meet at Bear Creek Lake Park
Sunday, March 25th, 2012 -- Lakewood

 


· Course Setter: Bryan Caylor
· Meet Director: Sherry Litasi
· E-Punch Crew: Doug Berling, Ian Wright, John Crowther
· Registration: Ian Wright, Jody Handerson, Sherry Litasi
· Beginner Instruction: Bob Ellis
· Starts: Bryan Caylor
· Control Retrieval: Brunette Female (send us your name!), Bryan Caylor, Doug Berling, Eric Krohn, Jonathan Krohn, Sharon Crawford

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:48:41  
2 Craig Murray M 00:49:34  
3 Dan Stoll M 00:52:53  
4 William Powell M 01:00:29  
5 Sverre Froyen M 01:07:11  
6 Derec Shuler M 01:10:13  
7 Bart Miller M 01:15:02  
8 Michael Rounds M 01:15:05  
9 Doug Berling M 01:16:01  
10 John Crowther M 01:18:36  
11 Andy Nauman M 01:19:22  
12 Brendan White M 01:20:52  
13 Seth Murphy M 01:21:39  
14 Colby Rickard M 01:26:05  
15 Sharon Crawford F 01:26:47  
16 Tom Bagby & Bill Dargin T 01:37:29  
17 Carol Johnson F 01:49:20  
18 Katie Ferrington F 01:49:44  
19 Blazing Trails F 01:54:18  
20 B. Brooke Mann F 01:56:10  
21 The Flatlanders T 02:16:05  
- Carolyn Atwood F --:--:-- MSP
- Troy Bozarth M --:--:-- MSP
- Nic Ferrington M --:--:-- MSP

Green
# Name Class Time Comments
1 Bob Ellis M 01:21:08  
2 Dmitriy Zamoshchin M 01:24:40  
3 Jonathan Krohn M 01:38:53  
4 McGill T 01:40:57  
5 Eric Krohn M 01:44:04  
6 Tom Sprott M 01:53:35  
7 Jody Handerson F 01:53:47  
8 Chris Ray M 01:57:41  
9 Valentina Shcherbinina F 02:01:29  
10 Alex Norgren M 02:03:32  
11 Neal Armstrong M 02:05:51  
12 Ari Melmed M 02:16:40  
13 Team Sunday-FUNday T 02:26:27  

Orange
# Name Class Time Comments
1 Jim Hodge M 00:50:02  
2 Lisa Seaman F 01:05:27  
3 Mike Stabler M 01:10:41  
4 Terri Chawla F 01:14:37  
5 Deborah Doyle F 01:22:19  
6 Laura Hemming F 01:22:20  
7 Daniel McGregor M 01:25:41  
8 Amy Winston F 01:31:23  
9 Cameron Murray M 01:33:05  
10 Kevin Maguire M 01:43:56  
11 Jeff & Diane Merkel T 01:55:05  
12 Rosie Schler & Lynn Amundsen T 01:56:00  
13 Pedro & Tom T 02:06:27  
14 Peter, Antonio & Maria T 02:06:29  
15 Ian Munslow M 02:23:37  
16 Team Awesome (Kathy & Sara) T 02:31:47  
17 RH & TH T 02:43:40  
- Team Two Blondes T --:--:-- MSP
- Nancy Botzum T --:--:-- DNF
- Cindy Shellito F --:--:-- DNF

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Robert Olson Team T 00:33:57  
2 Lonny Sewald M 00:46:06  
3 Zamoshchin Family T 00:46:46  
4 Keri, Nate & Jaime T 00:52:44  
5 Hemming Team (Laura/Paul/Sierra/Blake) T 01:04:46  
6 Camille & Family T 01:16:46  
7 Brown Team T 01:23:13  
8 Nelson Family T 01:23:56  
9 Zachary & Maggie Caylor T 01:26:00  
10 Wilson Family T 01:57:36  
11 Turkeyshoot M 02:02:03  
12 Toni, Felix & Andrew T 02:12:36  
13 Ken, Maria & Frank T 02:13:51  
14 Sally Gilman F 02:34:39  

White
# Name Class Time Comments
1 Aidan & Sara Murray T 00:47:30  
2 Suzy Walsh Team T 00:47:46  
3 Peter Walsh Team T 00:50:43  
4 Brian Olson Team T 00:52:44  
5 Team Epic (Angela, Ki & Kayley) T 01:04:27  
6 Besmer Team T 01:17:23  
7 Alison Murray F 01:41:11  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com