Orienteering Meet at Cherry Creek State Park
Saturday, September 15th, 2012 -- Aurora

 
· Course Setter: Gøril S. Jones
· Course Vetter: Dmitriy Zamoshchin
· Meet Director: Sherry Litasi
· Control Setting: Castle Pines Troop 365 (Seth Huber, Max Orgill, Mitchell Whitten, Christina Iverson, Sean Iverson, Ken Bassett & Flint Gatrell), Dmitriy Zamoshchin, Gøril S. Jones
· E-Punch Coordinator: Sverre Froyen
· E-Punch Crew: Doug Berling, Jody Handerson, Sherry Litasi
· Registration: Chris Ray, Dmitriy Zamoshchin, Sherry Litasi
· Beginner Instruction: Kathleen Brennan, Valerie Murray
· Starts: Gøril S. Jones, John Huycke, Patrick Huycke
· Control Retrieval: Adam McFarren, Axel, Dmitriy Zamoshchin, Gøril S. Jones, Jim Hodge, Tara Calloway, Troy Bozarth

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:44:44  
2 Sverre Froyen M 01:01:35  
3 Troy Bozarth M 01:02:10  
4 Dan Stoll M 01:02:42  
5 Doug Berling M 01:12:27  
6 Marcia & John Van Eden T 01:16:42  
7 Michael Rounds M 01:20:14  
8 Colby Rickard M 01:22:13  
9 Richard Wood M 01:23:22  
10 Brendan White M 01:34:21  
11 B. Brooke Mann F 01:35:59  
12 Ken Lotze M 02:05:27  
- Dan Byars M --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Nic Ferrington M 01:00:14  
2 Katie Ferrington F 01:02:36  
3 Chris Ray M 01:06:51  
4 Eric Krohn M 01:13:02  
5 Jonathan Krohn M 01:15:07  
6 Anne Chapman F 01:17:44  
7 Jody Handerson F 01:19:51  
8 Matt Rettmer T 01:24:04  
9 Used to Climb F 01:30:39  
10 Cindy Shellito F 01:32:03  
11 Sharon Krohn F 01:34:12  
12 Alex & Regan T 01:43:53  
13 Valentina Shcherbinina F 01:45:48  
14 Kathleen Brennan F 01:56:37  
15 Neal Armstrong M 02:21:29  
- Geoff Murphy M --:--:-- DNF

Orange
# Name Class Time Comments
1 Peter Pauwels M 00:32:37  
2 Jim Hodge M 00:38:13  
3 Tara Calloway F 00:44:08  
4 Adam McFarren M 00:47:16  
5 Mitchell Whitten T 00:49:21  
6 Christina Iverson T 00:49:24  
7 Sean Iverson T 00:49:25  
8 Alex Petre M 00:52:42  
9 Bruce Osmun M 00:56:40  
10 Team Olson T 00:57:18  
11 Scott Layman M 00:57:43  
12 Cameron Murray M 01:11:09  
13 Steve Weaver M 01:15:38  
14 Rachel Krohn F 01:16:27  
15 Rosie Schler & Lynn Amundsen T 01:16:56  
16 Team Rox (Karen & Heather Fritts) T 01:18:24  
17 Barefoot Revolution T 01:20:36  
18 Patrick & John Huycke T 01:22:56  
19 UCB Army ROTC T 01:23:30  
20 Mary Kay Waddington F 01:26:23  
21 Team ZB T 02:08:37  
- Sally Gilman T --:--:-- MSP
- Cindy Osmun T --:--:-- MSP
- Kerry Shea F --:--:-- DNF

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Peter Pauwels M 00:42:32  
2 Team Naber T 00:45:42  
3 Sherri Renner F 00:59:03  
4 Nathan Pendleton M 01:01:23  
5 Lions (Owen Schneider & James Crawford) T 01:07:06  
6 Valerie Murray F 01:09:01  
7 Murphy Family T 01:22:48  
- Pablo Fernandez M --:--:-- MSP

White
# Name Class Time Comments
1 M. Schneider, O. Schneider & J. Crawford T 00:35:35  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com