Orienteering Meet at Bear Creek Lake Park
Saturday, April 6th, 2013 -- Lakewood


· Course Setter: Derec Shuler
· Course Vetter: Bob Ellis
· Meet Director: Bob Ellis
· Control Setting: Bob Ellis, Doug Berling, Kris Beecroft, Sverre Froyen
· Registration: Chris Ray, Galen Moore, Kris Beecroft
· Beginner Instruction: Bob Ellis
· Starts: Sherry Litasi
· Snacks: Sherry Litasi
· Control Retrieval: Brian Moore, Doug Berling, Kris Beecroft, Troy Bozarth
· Meet Equipment: Doug Berling

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:53:38  
2 Brian Moore M 01:07:08  
3 Dan Stoll M 01:07:22  
4 Ryan Kircher M 01:08:16  
5 Sverre Froyen M 01:11:40  
6 Troy Bozarth M 01:12:01  
7 Dennis Carney M 01:14:50  
8 Tom Bagby M 01:15:14  
9 Chelsea Luttrall F 01:17:43  
10 Mike Hakanson M 01:18:10  
11 Landisa Team T 01:21:57  
12 Michael Verbit M 01:25:10  
13 Colby Rickard M 01:28:48  
14 Jason Zorilla (Team Lupine Racing) M 01:33:38  
15 Simon Maybury M 01:34:43  
16 Tim Plummer M 01:42:46  
17 B. Brooke Mann F 01:49:50  
18 John Spencer M 01:52:16  

Green
# Name Class Time Comments
1 Bart Miller M 00:43:13  
2 Douglas Berling M 00:53:55  
3 Nathan Liefer T 01:02:35  
4 Tom Sprott M 01:03:36  
5 John Haddon M 01:07:01  
6 Chris Ray M 01:09:37  
7 Alex Norgren M 01:15:36  
8 Bill Dargin M 01:18:39  
9 Jonathan & Cameron T 01:21:15  
10 Eric Krohn M 01:27:39  
11 Cindy Shellito F 01:34:45  
12 Neal Armstrong T 01:55:44  
13 Sharon Krohn & Gregor Doerr T 02:05:30  
14 Senia Bozova F 02:08:25  
15 Jody Handerson & Mark Korin T 02:19:37  

Orange
# Name Class Time Comments
1 Garrett Armbruster M 00:33:45  
2 Sarah Eller F 00:57:22  
3 Cindy Osmun F 01:01:17  
4 Ian Munslow M 01:01:33  
5 Hoffman Team T 01:03:41  
6 Rosie Schler & Lynn Amundsen T 01:10:30  
7 Eric Stephenson T 01:11:20  
8 Jeff & Diana Merkel T 01:17:40  
9 Sherry Litasi F 01:18:05  
10 Anton, Yoni & Benny Yakub T 01:21:26  
11 Bill Campbell M 01:23:04  
12 Bissel Team T 01:26:11  
13 Marnie Walsh F 01:32:39  
14 Rachel Krohn F 01:32:51  
15 Backcountry Barnetts T 01:39:28  
16 Sharon Kloepfer T 01:42:09  
17 Tom & Peter Walsh T 01:47:36  
- Perry Crumbaker T --:--:-- MSP

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Brewster Harrington M 00:47:36  
2 Mark Allen & Cole Sharpe T 00:52:21  
3 Oren Tovar & Josh Lammon T 01:03:04  
4 Nate Bondi & Aaron Therkildsen T 01:04:01  
5 Sarah Williams F 01:04:22  
6 Tri-Stars T 01:05:03  
7 R. Burgess, K. Rutten & C. Hoover T 01:07:26  
8 Nord Vrai Junior Team T 01:10:37  
9 Two Gals T 01:15:42  
10 Bill Perkins M 01:34:18  
11 Kirk McDonald M 01:50:50  

White
# Name Class Time Comments
1 Tri-Stars T 00:41:18  
2 Sam & Brian T 00:55:19  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com