Orienteering Meet at Chatfield State Park South
Saturday, May 10th, 2014 -- Littleton


· Course Setter: Bryan Caylor
· Meet Director: N / A
· Set-up: Chris Ray, Denver North High School JROTC, Doug Berling, Galen Moore, Simon Maybury
· E-Punch Coordinator: Doug Berling
· E-Punch Crew: B. Brooke Mann, Bradley Rounds
· Registration: B. Brooke Mann, Galen Moore, Nancy McCurry, Sherry Litasi
· Beginner Instruction: Gordon McCurry
· Starts: Simon Maybury
· Snacks: Sherry Litasi
· Control Retrieval: Bryan Caylor, Carol Sauceda, Chelsea Luttrall, Graham Baird, Leif Anderson, Zachary Caylor
· Meet Equipment: Doug Berling, Galen Moore

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:51:50  
2 Leif Anderson M 00:55:22  
3 JP Lande M 01:02:00  
4 Sverre Froyen M 01:13:40  
5 Alex Nenadic M 01:15:49  
6 Brian Moore M 01:16:55  
7 Seth Murphy M 01:19:25  
8 John Crowther M 01:25:46  
9 Nathan Larson M 01:27:14  
10 Robert Rudd M 01:27:16  
11 Carol Johnson F 01:41:19  
12 Dwight Spencer M 01:46:02  
13 Ken Lotze M 02:00:37  
14 Sara McDowell F 02:16:14  
15 Colby Rickard M 02:24:16  

Green
# Name Class Time Comments
1 Casey Keilbarth M 01:02:01 USAFA
2 Brian Moore M 01:06:06  
3 Michael Rounds M 01:06:39  
4 Galen Moore M 01:06:50  
5 Doug Berling M 01:08:27  
6 Gordon McCurry M 01:10:05  
7 Mark Hendrickson M 01:16:33  
8 Dmitriy Zamoshchin M 01:20:28  
9 John Spencer M 01:34:13  
10 Anthony Ciccarello M 01:37:12  
11 Valentina Shcherbinina F 01:51:37  
12 Steve Dornseif M 01:54:55  
13 Cindy Shellito F 02:09:21  
14 Alex Norgren M 02:25:05  
15 Ian Munslow M 02:29:48  
16 Amy Winston F 02:35:43  
17 Jody Handerson T 02:40:48  
- Thomas Joyce M --:--:-- MSP
- Cindy Osmun F --:--:-- MSP
- Anton Yakub M --:--:-- MSP

Orange
# Name Class Time Comments
1 Brian Moore M 00:41:12  
2 B. Brooke Mann F 00:50:07  
3 William Felts M 00:50:13  
4 Lucas Schieffer T 00:57:55  
5 Daniel McGregor M 01:00:53  
6 Carol Nugent F 01:06:09  
7 Rosie Schler F 01:21:56  
8 R. Scott Lynch M 01:22:04 Denver North HS Army JROTC
9 Jen Lavely F 01:24:06  
10 Sherry & Tina Litasi T 01:24:08  
11 David Hogan M 01:31:06  
12 Zachary Caylor M 01:31:38  
13 Eric Nelson M 01:32:34  
14 Casey Gunther M 01:40:36  
15 Chris Ray T 01:44:47  
16 Carol Sauceda F 01:51:20  
17 Reid Baran Team T 02:24:52  
- Z Team T --:--:-- MSP
- Val Long F --:--:-- MSP
- Nick Hanks M --:--:-- MSP
- Nancy McCurry F --:--:-- DNF

Orange (CSOL)
# Name Class Time Comments
1 Alex Knoedler M 00:35:23 Cañon City HS Army JROTC
2 Christopher Kurtz M 00:52:07 Cañon City HS Army JROTC
3 Jaden Sypherd M 00:52:52 Air Academy HS AFJROTC
4 Matthew Knoedler M 00:53:36 Cañon City HS Army JROTC
5 Tristen Hunt M 00:56:51 Cañon City HS Army JROTC
6 Alex Skerjanec M 00:57:46 Cañon City HS Army JROTC
7 Zach Helzer M 01:00:16 Air Academy HS AFJROTC
8 Jared Leach M 01:01:06 Air Academy HS AFJROTC
9 Bradley Rounds M 01:06:59 Rounds Faith Academy
10 Josh Hart M 01:11:28 Air Academy HS AFJROTC
11 Ivan Martemyanov M 01:13:28 Longmont Estates Elementary
12 Jeremiah Tackett M 01:15:33 Air Academy HS AFJROTC
13 Anthony Moreno M 01:26:22 John F. Kennedy HS Army JROTC
14 Dominick Burrola-Caro M 01:26:38 John F. Kennedy HS Army JROTC
15 Edwin Burrola-Caro M 01:26:47 John F. Kennedy HS Army JROTC
16 Ernesto Barragan M 01:27:08 John F. Kennedy HS Army JROTC
17 Mark Gärtner (Coach) M 01:27:15 John F. Kennedy HS Army JROTC
18 Adam Thompson M 01:28:29 Cañon City HS Army JROTC
19 Brianna Mueller F 01:32:56 Cañon City HS Army JROTC
20 Alexander Worley M 01:46:11 Cañon City HS Army JROTC
21 Angelo Quintana M 02:12:49 Air Academy HS AFJROTC
22 Daniel Friedman M 02:27:30 Air Academy HS AFJROTC
- Daniel Zamoshchin M --:--:-- MSP -- Falcon Creek Middle School
- Ian Smith M --:--:-- MSP -- Air Academy HS AFJROTC
- Caleb Kimble M --:--:-- MSP -- Air Academy HS AFJROTC
- Jacob Rideout M --:--:-- MSP -- Cañon City HS Army JROTC
- Nick Gamez M --:--:-- MSP -- Denver North HS Army JROTC
- José Medina M --:--:-- MSP -- Denver North HS Army JROTC
- Marco Reyes M --:--:-- MSP -- Denver North HS Army JROTC

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Amanda Powell F 00:54:00 Air Academy HS AFJROTC
2 Tanya Larson F 01:05:11  
3 Yelena Zamoshchina F 01:14:50  
4 Workman Team (David & Marc) T 01:25:39  
5 Rob Huber M 01:26:37 Air Academy HS AFJROTC
6 Heather Carey T 02:05:23  
- Tanner Baran Team T --:--:-- MSP
- William Perkins M --:--:-- MSP
- Austin Jackson M --:--:-- MSP -- Air Academy HS AFJROTC
- Kylee Scardello T --:--:-- DNF

White
# Name Class Time Comments
1 Brian Moore M 00:17:42  
2 Julia Martemyanova F 01:10:52  
- Rebekah & William Felts T --:--:-- MSP

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com