Orienteering Meet at Bear Creek Lake Park
Saturday, April 11th, 2015 -- Lakewood


· Course Setter: Sverre Froyen
· Course Vetter: N / A
· Meet Director: Kris Beecroft
· E-Punch Coordinator: Doug Berling
· Registration: B. Brooke Mann, Carol Sauceda, Kris Beecroft, Terri Chawla
· Beginner Instruction: Troy Bozarth
· Starts: Galen Moore, Simon Maybury, Troy Bozarth
· Snacks: Galen Moore
· Control Retrieval: Carol Sauceda, Craig-Sara-Alison Murray, Graham Baird, Mikhail Martemyanov, Sverre Froyen
· Meet Equipment: Doug Berling, Kris Beecroft, Sverre Froyen

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:43:40  
2 Craig Murray M 00:47:10  
3 Ryan Ognibene M 00:48:58  
4 Dan Stoll M 00:50:15  
5 JP Lande M 00:56:28  
6 Troy Bozarth M 00:56:50  
7 Miles & Nouailletas T 01:05:15  
8 Charlie Shahbazian (CAOC) M 01:05:39  
9 Daniel Krohn M 01:06:30  
10 Galen Moore M 01:12:14  
11 Gordon McCurry M 01:15:36  
12 Simon Maybury M 01:16:48  
13 Mitch Utterback M 01:17:29  
14 Gøril S. Jones F 01:19:03  
15 Colby Rickard M 01:23:33  
16 Malcolm Creer M 01:25:13  
17 B. Brooke Mann F 01:30:08  
18 Ken Lotze M 01:34:12  
19 Sara McDowell F 01:47:30  
20 Tom Bagby & Julie Borja T 02:20:00  
- Russell Backhouse M --:--:-- MSP
- Mikhail Martemyanov M --:--:-- MSP (Unofficial time: 0:53:27)

Green
# Name Class Time Comments
1 Adam McFarren M 00:52:35  
2 Douglas Berling M 00:55:38  
3 Michael Rounds M 01:05:49  
4 Eric Krohn M 01:17:05  
5 Dmitriy Zamoshchin M 01:17:16  
6 Bradley Rounds M 01:17:51  
7 Pablo Fernandez M 01:26:26  
8 Ian Munslow M 01:29:24  
9 A. Norgren M 01:38:42  
10 Bruce Harrington M 01:42:32  
11 Bob Ellis M 01:43:22  
12 Terri Chawla F 01:51:05  
- Cindy Osmun F --:--:-- MSP
- Valentina Shcherbinina F --:--:-- MSP
- Sherry Litasi & Chichi T --:--:-- DNF
- Kathleen Brennan F --:--:-- DNF

Orange
# Name Class Time Comments
1 Jen Lavely F 00:45:58  
2 Chris Ray M 00:55:51  
3 Dan Wilson M 01:01:45  
4 Carol Johnson F 01:03:04  
5 Rosie Schler & Lynn Amundsen T 01:04:47  
6 RRCC Gals (RRCC) T 01:07:04  
7 Krohn & McKay T 01:09:23  
8 Nancy McCurry F 01:10:58  
9 AARP (RRCC) T 01:11:59  
10 Carol Sauceda F 01:13:57  
11 Val Long F 01:14:59  
12 Charlotte Maybury F 01:18:30  
13 Bissel Family T 01:19:27  
14 No Idea (RRCC) T 01:21:52  
15 Malleck Team T 01:24:27  
16 Heavens Team T 01:33:43  
17 Mike Overmyer & Peggy Corpeny T 01:53:02  
18 The Nomads (RRCC) T 01:53:21  
19 The Fockers T 02:04:32  
20 Troop 999 Team 1 (Connor, Preston & Josh) T 02:20:26  
- Route Finders Anonymous (RRCC) T --:--:-- MSP
- Cameron Murray M --:--:-- MSP
- Kerchner Team M --:--:-- MSP

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Umut Bildik M 00:44:16  
2 Yelena & Daniel Zamoshchin T 00:47:59  
3 Heather Carey T 00:53:25  
4 Clan McLean T 00:55:30  
5 Troop 999 Team 8 (Forrest & David) T 00:55:32  
6 Troop 999 Team 9 (JC & Brandon) T 00:56:48  
7 Connie Ross & Brent Cutcliffe T 00:57:23  
8 Half Wits T 00:57:46  
9 Aidan Murray M 01:07:37  
10 Kreider Team T 01:07:53  
11 Boersma Team T 01:16:43  
12 Baxter Team T 01:17:14  
13 Wasserbee Team T 01:19:44  
- Osborn Team T --:--:-- MSP
- Mundinger Team T --:--:-- MSP

White
# Name Class Time Comments
1 Tristan Heavens M 00:13:29  
2 Valerie Murray F 00:28:04  
3 Alison Murray F 00:47:08  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com