Night-O & Standard Orienteering Meet (June 4-5) at Buena Vista
Saturday, June 4th, 2016


· Course Setter: Craig Murray
· Meet Director: Amy Varble
· E-Punch Coordinator: Aidan Murray
· E-Punch Crew: Doug Berling
· Registration: Lynn Aldrich, Sharon Crawford
· Starts: Craig Murray, Lynn Aldrich
· Control Retrieval: Ben Parson, Bruce Osmun, Craig Murray, JP Lande, Mikhail Martemyanov, Sharon Crawford
· Meet Equipment: Galen Moore

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Night-O -- Long
# Name Class Time Comments
1 Mikhail Martemyanov M 00:49:26  
2 Ben Parson M 00:50:21  
3 Troy Bozarth M 00:50:34  
4 JP Lande M 00:52:10  
5 Jason Poole M 00:53:17  
6 Sverre Froyen M 00:54:36  
7 Team Lupine Racing T 01:09:00  
8 Christopher Silva M 01:16:58  
9 B. Brooke Mann F 01:17:46  
10 Douglas Berling M 01:19:30  
11 Mark Cartwright M 01:22:03  
12 Neal Barlow M 01:22:28  
13 Dawes Wilson M 02:16:48  
- Sharon Crawford F --:--:-- MSP
- Jonathan Gamm M --:--:-- DNF
- Galen Moore M --:--:-- DNF

Night-O -- Short
# Name Class Time Comments
1 Carol Johnson F 00:38:51  
2 Amy Varble F 00:44:21  
3 Mud Frogs (Chad & Matt) T 00:49:46  
4 Sharon & Patrick Krohn T 00:54:05  
5 Eric & Rachel Krohn T 00:59:17  
6 Ken Lotze M 00:59:42  
7 Senia Bozova F 01:28:08  
8 John Ganzar M 01:30:18  
- Dave Cleveland M --:--:-- MSP

Red
# Name Class Time Comments
1 Mikko Kolehmainen M 00:58:55 Finland
2 Ben Parson M 01:06:55  
3 Jason Poole M 01:07:18  
4 Mikhail Martemyanov M 01:07:56  
5 JP Lande M 01:09:41  
6 Sverre Froyen M 01:14:34  
7 Yves Nager M 01:14:37  
8 Troy Bozarth M 01:20:34  
9 Neal Barlow M 01:21:58  
10 Galen Moore M 01:33:49  
11 Team Lupine Racing T 01:48:20  
12 Dawes Wilson M 01:55:51  
13 Sharon Crawford F 01:56:36  
14 Mark Cartwright M 02:02:28  
15 B. Brooke Mann F 02:12:04  
- Pete Swenson M --:--:-- DNF
- Gøril S. Jones F --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Gordon McCurry M 00:55:33  
2 Christopher Silva M 01:12:29  
3 Douglas Berling M 01:13:01  
4 Anne Dahlgren F 01:14:33 Finland
5 Carol Johnson F 01:18:05  
6 Eric Krohn M 01:34:04  
7 Ken Lotze M 01:34:40  
8 Brendan White M 01:38:43  
9 Amy Varble F 01:52:10  
10 Jonathan Gamm M 02:00:40  
11 Valentina Shcherbinina F 02:07:14  
12 Senia Bozova F 03:20:13  
- Ian Munslow M --:--:-- DNF
- Dave Cleveland M --:--:-- DNF

Brown
# Name Class Time Comments
1 Sharon & Patrick Krohn T 01:23:49  
2 Lynn Aldrich F 01:36:59  
- Cindy Osmun F --:--:-- DNF

Orange
# Name Class Time Comments
1 Jim Hodge M 00:55:26  
2 John Ganzar M 01:17:00  
3 Cindy Osmun F 01:26:07  
4 Bruce Osmun M 01:41:36  
5 Nagaraj Team T 01:47:11  
6 Rachel Krohn F 01:57:36  
7 Team Albion T 02:00:21  
8 Dave Cleveland M 02:01:17  

White
# Name Class Time Comments
1 Eunjung Choi F 01:00:17  
2 Roy Buckner T 01:41:52  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com