Orienteering Meet at Camp Tahosa
Saturday, September 9th, 2017 -- Ward

Fleming Girls on the White course.
(Photo by Ioana Fleming.)

Photo 1.
Control #5 on the Red course.
(Photo by Brooke Mann.)

Photo 2.

· Course Setter: Michael Rounds
· Course Vetter: Yves Nager
· Meet Director: Doug Berling
· Control Setting: Eunjung Choi, Michael Rounds, Yves Nager
· E-Punch Coordinator: Doug Berling
· Registration: Anna Rounds, B. Brooke Mann, Brian Coleman
· Beginner Instruction: Neal Barlow
· Starts: Michael Rounds
· Snacks: B. Brooke Mann
· Control Retrieval: Anna Rounds, Doug Berling, Eunjung Choi, Fangyu Liu, Michael Rounds, Simon Maybury, Yves Nager
· Signs: Neal Barlow
· Water: Galen Moore
· Meet Equipment: Doug Berling

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 02:11:20  
2 Galen Moore M 03:00:18  
3 Richard Kelly M 03:05:45  
4 John Crowther M 03:18:35  
5 Neal Barlow M 03:26:06  
6 Sharon Crawford F 04:07:11  
7 Yves Nager M 02:58:10 Unofficial (helped hang Red controls)
- Will Dickinson M --:--:-- DNF
- B. Brooke Mann F --:--:-- DNF
- Simon Maybury M --:--:-- DNF
- Rob McLennan M --:--:-- DNF
- Bart Miller M --:--:-- DNF
- Jessica Rykken F --:--:-- DNF
- Team Lupine (Jason & Paula) M --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Jason Plunkett M 02:01:26  
2 Mariah Bruns F 02:36:43 Columbia River Orienteering Club
3 John Spencer M 02:38:23  
4 Kevin McGouldrick M 04:45:40  
- Cory Brodzinski M --:--:-- DNF
- Travis Messina M --:--:-- DNF

Brown
# Name Class Time Comments
1 Douglas Berling M 01:46:24  
2 Jeremy Mollison M 02:36:18  
- Terri Chawla F --:--:-- DNF
- Bryce Kelly & Hadley Mills M --:--:-- DNF
- Fangyu Liu M --:--:-- DNF
- Cindy Osmun F --:--:-- DNF
- Valentina & Vladimir Shcherbinina F --:--:-- DNF
- Cindy Shellito F --:--:-- DNF
- Amy Winston F --:--:-- DNF

Purple
# Name Class Time Comments
1 Elizabeth Bramhall F 02:45:43  

Orange
# Name Class Time Comments
1 Alma & Arvid Berzelius F 00:59:21  
2 Marie Pontoppidan F 01:03:28  
3 Lova & Sandra Berzelius F 01:03:31  
4 Matias Pontoppidan M 01:13:05  
5 Jason Davis M 01:22:26 RRCC
6 Lisa Seaman F 01:45:22  
7 Gordon & Nancy McCurry F 01:45:39  
8 Oskar Bürschgens M 01:46:29  
9 Simone Key F 02:35:45  
10 Jody Handerson F 02:50:23  
- Bacon Team M --:--:-- DNF
- Eunjung Choi F --:--:-- DNF
- Brian Coleman M --:--:-- DNF
- Harding Team F --:--:-- DNF
- Charlotte Maybury F --:--:-- DNF
- Ian Munslow M --:--:-- DNF

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Team Døsen T 01:00:28  
2 Fleming Boys T 01:10:08  
3 Drew Kitch M 01:29:07  
4 Team R.I.O.T. T 01:35:36  
5 Jennifer Dretzka T 01:36:22  
6 Team 166 T 01:37:43  
7 Jeff Grove M 02:16:06  
- Michael Dorey M --:--:-- MSP
- Joan De Graaff F --:--:-- DNF

White
# Name Class Time Comments
1 Team 166 T 00:38:09  
2 Obed Gutierrez M 00:47:50  
3 Fleming Girls T 00:59:45  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com