Orienteering Meet at White Ranch
Sunday, October 15th, 2017 -- Golden


· Course Setter: Joe Burkhead
· Course Vetter: B. Brooke Mann, JP Lande
· Control Setting: Doug Berling, Fangyu Liu, Joe Burkhead, Simon Maybury
· E-Punch Coordinator: John Crowther, Simon Maybury
· Registration: Amy Winston, Brian Coleman, Fangyu Liu, Jody Handerson, Terri Chawla
· Beginner Instruction: Simon Maybury
· Starts: Doug Berling
· Snacks: Jody Handerson
· Control Retrieval: Doug Berling, Galen Moore, Gordon McCurry, Gordon McCurry, Graham Baird, Jonathan Krohn, Nick Roman
· Meet Equipment: Doug Berling, Galen Moore

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:55:50  
2 Jason Poole M 00:59:45  
3 Richard Kelly M 01:12:31  
4 Galen Moore M 01:17:32  
5 Rob McLennan M 01:20:37  
6 Maiya Anderson F 01:21:24  
7 John Crowther M 01:25:37  
8 Alan Powers M 01:26:22  
9 Dave Cleveland M 01:39:26  
10 Gordon McCurry M 01:42:02  
11 Kevin Selker M 01:49:48  
12 Jon Eisen M 02:02:49  
- Philip Zurek M --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Jason Plunkett M 01:18:10  
2 John Overton M 01:27:27  
3 Jessica Rykken F 01:31:23  
4 Jeremy Mollison M 01:32:05  
5 Jeff Smith M 01:32:49  
6 Pablo Fernandez M 01:38:41  
7 Jonathan Krohn & Nick Roman T 02:05:35  
8 Travis Messina M 02:13:41  
9 Jack Wynes M 02:14:56  
10 Ryan Teter & Lisa Mettler T 02:22:47  
11 Steve Stowell M 02:23:02  
12 Team Perez T 03:17:04  
- Donna Shorrock F --:--:-- DNF

Brown
# Name Class Time Comments
1 Fangyu Liu M 01:27:49  
2 Dmitriy Zamoshchin M 01:33:14  
3 Valentina Shcherbinina F 01:42:53  
4 Cindy Osmun F 02:06:35  
5 Team Harding T 02:10:33  
6 Amy Winston F 02:13:19  
7 Nancy McCurry F 02:14:22  
8 Terri Chawla F 02:38:38  
- Mark Hendrickson M --:--:-- MSP

Orange
# Name Class Time Comments
1 Dave Cleveland M 01:03:36  
2 Douglas Hamilton M 01:09:38  
3 Bruce Goshorn M 01:23:49  
4 Alma & Arvid Berzelius T 01:27:39  
5 CSU Army ROTC Team 3 T 01:58:18  
6 Steve Payne M 02:16:41  
7 Lova & Sandra Berzelius T 02:18:12  
8 Jody Handerson F 02:20:32  
9 CSU Army ROTC Team 1 T 02:20:52  
10 Geoff Murphy M 02:31:06  
11 BRCMW T 02:37:42  
12 Trent Fereday M 02:38:02  
13 Simone Key Team F 02:39:22  
14 CSU Army ROTC Team 2 T 03:59:37  
- Astrid Henriksson F --:--:-- MSP
- Corinna Maleike F --:--:-- MSP
- Mia Wentworth F --:--:-- MSP
- Ian Munslow M --:--:-- MSP

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Jeff Smith M 00:58:12  
2 Jeff & Brandon Overton T 00:59:12  
3 Crooked Timber Academy M 01:20:08  
4 Team Wilkinson T 01:32:59  
5 Halfwits (Sullivan) T 01:35:28  
- Vlad Twerskoi M --:--:-- MSP
- John Caskey M --:--:-- MSP
- Team R.I.O.T. T --:--:-- DNF

White
# Name Class Time Comments
1 Fleming Girls T 01:22:56  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com