Night-O & Standard Orienteering Meet, June 2-3 at Manitou Park
Saturday, June 2nd, 2018 -- Woodland Park


· Course Setter: Galen Moore
· Course Vetter: Jim Baker
· Meet Director: Doug Berling
· Training Courses: Jim Baker
· E-Punch Coordinator: Doug Berling, John Crowther
· Registration: Amy Winston, B. Brooke Mann, Bruce Osmun, Ian Munslow, Jim Baker
· Beginner Instruction: Neal Barlow
· Starts: Amy Winston, Galen Moore
· Snacks: B. Brooke Mann
· Control Retrieval: John Crowther, Mark Carthwright, Neal Barlow, Pascal Merz, Senia Bozova, Sharon Crawford, Stefano Maffei
· Water: Doug Berling
· Meet Equipment: Doug Berling

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Night-O -- Long
# Name Class Time Comments
1 Troy M 00:44:31  
2 Graham Baird M 00:53:21  
3 Tom Bagby M 01:07:01  
4 John Crowther M 01:07:09  
5 Douglas Berling M 01:14:18  
6 Arvid & Lova Berzelius T 01:16:08  
7 Sverre Froyen M 01:18:07  
8 Sharon Crawford F 01:30:54  
9 B. Brooke Mann F 01:37:54  
10 Steve Willman M 02:08:49  
11 Dave & Wil Cleveland M 02:14:49  
12 Sarah Ginsbach F 02:22:35  
13 Bill Dargin M 02:38:47  
- Rob McLennan M --:--:-- DNF
- McKays T --:--:-- DNF

Night-O -- Short
# Name Class Time Comments
1 Jonathan Krohn M 01:02:29  
2 Michael Rounds M 01:04:09  
3 Mark Cartwright M 01:08:09  
4 Mark Stuemky M 01:11:18  
5 Stefano Maffei, Alice Lonardi & Pascal Merz T 01:30:32  
6 Sandra & Alma Berzelius T 01:32:57  
7 Daniel & Rachel K. Krohn T 01:42:36  
8 Eric & Rachel Krohn T 01:52:48  
9 Cindy Shellito F 01:58:22  
10 Donut Waffles (Linda & John) T 02:18:51  
- Team Jomy M --:--:-- MSP
- Senia Bozova F --:--:-- DNF
- Bradley Rounds M --:--:-- DNF

Red
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 00:47:46  
2 Neal Barlow M 00:55:13  
3 Rob McLennan M 00:55:54  
4 Sverre Froyen M 01:06:43  
5 B. Brooke Mann F 01:10:25  
6 John Crowther M 01:16:24  
7 Mark Cartwright M 01:22:54  
8 Pascal Merz M 01:24:11  
9 Blake Danis M 01:27:28  
10 Sharon Crawford F 01:29:01  
11 Jonathan Krohn M 01:37:18  
12 Dave Cleveland M 02:17:18  
13 Sarah Ginsbach F 02:19:16  

Green
# Name Class Time Comments
1 Gøril S. Jones F 00:59:17  
2 Stefano Maffei M 01:04:21  
3 Michael Rounds M 01:05:29  
4 Douglas Berling M 01:07:55  
5 Wil Cleveland M 01:15:00  
6 Arvid Berzelius M 01:16:57  
7 Pablo Fernandez M 01:16:58  
8 Lova Berzelius F 01:24:02  
9 Alice Lonardi F 01:26:22  
10 Sandra & Alma Berzelius T 01:31:38  
11 McKays T 01:33:10  
12 Mark Stuemky M 01:44:01  
13 Eric Krohn M 01:44:26  
14 Donut Waffles (Linda & John) T 01:48:00  
15 Travis Messina M 01:48:10  
16 Bradley Rounds M 01:54:37  
17 Senia Bozova F 02:02:28  
18 Cindy Osmun F 02:09:02  
19 Amy Winston F 02:21:21  
20 Jody Handerson F 02:41:31  
- Jonathan Gamm M --:--:-- DNF
- Karchut Team T --:--:-- DNF

Orange
# Name Class Time Comments
1 Jim Hodge M 00:30:19  
2 Dan Wilson M 00:45:18  
3 Bruce Osmun M 00:58:27  
4 Cindy Shellito F 00:59:40  
5 Rachel Krohn F 01:03:08  
6 Ian Munslow M 01:18:07  
7 Carlos Perez T 01:33:16  
- Paula & Terry Malleck T --:--:-- MSP

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Aaron & Karen Danis T 00:25:17  
2 Kate Danis F 00:28:24  
3 Jessica Monczka F 00:36:47  
4 McLennan Family M 00:41:11  
5 Ed & Carol Dill T 00:45:53  
6 Melody Stuemky & Carolyn Tothacker F 01:56:18  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com