Orienteering Meet at Manitou Park
Saturday, May 18th, 2019 -- Woodland Park


· Course Setter: Galen Moore
· Meet Director: Will Dickinson
· E-Punch Coordinator: John Crowther

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Red
# Name Class Time Comments
1 Frances Peat F 00:58:55  
2 John Crowther M 01:00:19  
3 Jim Baker M 01:02:15  
4 Doug Berling M 01:05:44  
5 Odd Bersvendsen M 01:05:47  
6 B. Brooke Mann F 01:07:30  
7 Krisztina Kelevitz F 01:16:29  
8 Steve Willman M 01:20:19  
9 Colby Rickard M 01:23:56  
10 Sharon Crawford F 01:31:08  
11 Jonathan Eisen M 01:31:13  
12 Joe Hunt M 01:31:24  
13 Blake Danis M 01:32:24  
14 Daniel Krohn M 01:33:37  
15 John Potter M 01:34:19  
16 Alan Powers M 01:34:28  
17 Stefano Maffei M 01:39:18  
18 Travis Messina M 01:40:22  
19 Todd Young M 01:42:20  
20 William Dickinson M 02:04:16  
21 Team Lupine (Jason & Paula) T 02:07:32  
22 Dave Cleveland M 02:13:29  
- Paul McGregor M --:--:-- MSP
- Tim Mooney M --:--:-- DNF
- Pascal Merz M --:--:-- DNF

Green
# Name Class Time Comments
1 Frances Peat F 00:39:56  
2 Richard Catmur M 00:49:12 South London Orienteers
3 Maiya Anderson F 00:53:22  
4 Michael Rounds M 00:55:46  
5 Nick Catmur M 01:01:52  
6 Colby Rickard M 01:08:01  
7 Amy Winston F 01:30:55  
8 Wil Cleveland M 01:44:00  
9 Alice Lonardi F 01:44:43  
10 Nolan Williams M 01:48:56  
11 Valentina Shcherbinina F 01:50:10  
12 Bill Dargin M 01:51:07  
13 Daddy's Lil Disappointment T 01:51:39  
14 Sierra Cucinelli F 02:08:48  
15 Jim Kramer M 02:43:09  
- Cindy Osmun F --:--:-- MSP

Brown
# Name Class Time Comments
1 Senia Bozova F 01:00:15  
2 Wesley Karchut M 01:06:22  
3 Eric Krohn M 01:17:09  
- B. Brooke Mann F --:--:-- MSP

Orange
# Name Class Time Comments
1 Jim Hodge M 00:31:43  
2 Alison O'Connell F 00:43:59  
3 Joanna O'Connell F 00:44:29  
4 Rosemary Catmur F 00:46:42  
4 Martin Catmur M 00:46:42  
6 Lloyd Boyer M 00:49:27  
7 Aaron & Karen Danis T 00:56:00  
8 Cory Brodzinski M 00:57:06  
9 Meredith Provan F 01:02:57  
10 Noah Qiu M 01:13:52  
11 Kori, Kevin & Ashley T 01:17:15  
12 Ian Munslow M 01:18:07  
13 Geoff Murphy M 01:18:58  
14 Karisa Horn F 01:19:52  

Orange (CSOL)
# Name Class Time Comments
1 Thomas Leach M 00:25:56 Air Academy AFJROTC
2 Genevieve Pace F 00:35:47 Air Academy AFJROTC
3 Andrew Pixley M 00:37:19 Air Academy AFJROTC
4 Brenner Craft M 00:39:20 Air Academy AFJROTC
5 James Matchette M 00:42:55 Air Academy AFJROTC
6 Caiden Green M 00:44:03 Air Academy AFJROTC
7 Max Hart M 00:46:22 Air Academy AFJROTC
8 Xaiyveyus Calma-Viloria M 00:48:19 Air Academy AFJROTC
9 Nick Lavelle M 00:48:30 Air Academy AFJROTC
10 David Shuman M 00:50:23 Air Academy AFJROTC
11 Luke Snider M 00:52:36 Air Academy AFJROTC
12 Louden Archuleta M 00:53:16 Air Academy AFJROTC
13 Scott Wilson M 00:58:27 Air Academy AFJROTC
14 Kaliste White F 01:08:39 Air Academy AFJROTC

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Rice Team 1 T 00:48:43  
2 Rice Team 2 T 00:58:30  
3 Leo Power M 01:04:24 Air Academy AFJROTC
4 Rachel K. Krohn F 01:35:40  
- Kate Danis F --:--:-- MSP

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com