Rocky Mountain State Games at Fox Run Regional Park
Saturday, July 17th, 2021 -- Colorado Springs

NEW! Results for the Rocky Mountain State Games competitive classes are posted HERE.


· Course Setter: Neal Barlow
· Meet Director: Doug Berling
· Set-up: Carlo Giacometti, Jody Handerson, Tori Borish
· E-Punch Coordinator: Doug Berling
· E-Punch Crew: Jieyi Zhou, Jody Handerson, Simon Maybury
· Registration: Charlotte Maybury, Doug Berling, Senia Bozova
· Beginner Instruction: Galen Moore
· Starts: Neal Barlow
· Snacks: B. Brooke Mann, Charlotte Maybury (homemade cookies!)
· Control Retrieval: Charlotte Maybury, Doug Berling, Galen Moore, Jieyi Zhou, Joe Leach, Simon Maybury, Thomas Leach
· Meet Equipment: Doug Berling

  • Please send an email to the webmaster if your name is misspelled or missing in the results or the volunteer list.


Results


Blue
# Name Class Time Comments
1 Graham Baird M 01:12:47  
2 Sean Szymanski M 01:23:56  
3 William Whitaker M 01:29:04  
4 Odd Bersvendsen M 01:33:58  
5 Joe Leach M 01:44:20  
6 John Potter M 02:37:27  
7 Dennis Carney M 02:38:15  
- Michael Watts M --:--:-- MSP

Red
# Name Class Time Comments
1 Tori Borish F 00:59:52  
2 Carlo Giacometti M 01:05:52  
3 Troy Bozarth M 01:09:17  
4 Galen Moore M 01:10:28  
5 Maiya Anderson F 01:19:42  
6 Alan Powers M 01:24:14  
7 B. Brooke Mann F 01:25:32  
8 Gøril S. Jones F 01:29:30  
9 Sverre Froyen M 01:29:35  
10 Alex Walker M 01:30:44  
11 Thomas Leach M 01:34:53  
12 Jieyi Zhou F 01:35:36  
13 Todd Young M 01:48:16  
14 Travis Messina M 01:53:33  
15 John Ganzar M 02:22:52  
- Mark Stuemky M --:--:-- MSP
- Geoff Murphy M --:--:-- DNF

Brown
# Name Class Time Comments
1 Team Karchut T 00:35:41  
2 Jody Handerson F 00:43:03  
3 Valentina Shcherbinina F 00:48:13  
4 Dan Wilson M 01:24:40  

Green
# Name Class Time Comments
1 Jim Baker M 00:43:50  
2 John Potter M 00:50:39  
3 Fire Breathing Rubber Duckies T 00:52:12  
4 Dan Walker M 00:55:51  
5 Paula Pearson F 01:08:14  
6 William & Monica Friedl T 01:20:21  
7 Senia Bozova F 02:03:00  
8 Jason & Melanie Meier T 02:07:34  

Orange
# Name Class Time Comments
1 Galen Moore M 00:26:27  
2 Jim Hodge M 00:53:24  
3 Meredith Provan T 00:58:08  
4 Potato Hogs T 01:00:38  
5 Bruce Osmun M 01:08:56  
6 Cindy Osmun & Ian Munslow F 01:16:38  
7 Joseph Zaremba T 01:22:56  
8 Dakota Bailey T 01:39:58  

Yellow
# Name Class Time Comments
1 Jillian Gibson F 00:42:23  
2 Hilary Wolfe & Aspen Gatteau T 00:49:39  
3 Jennifer Sandquist F 00:57:31  
4 Jaime Ruddock F 01:43:08  

White
# Name Class Time Comments
1 Rick Yeager M 00:56:02  

 

DNF = Did not finish (one or more controls missed)
MSP = Mispunched (one or more incorrect controls)
OVT = Overtime

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com